Płatności gotówkowe, zwłaszcza w czasie pandemii, niemal odeszły już w niepamięć. Dzięki preferowanym obecnie transakcjom bez użycia gotówki możliwe jest szybkie i bezdotykowe płacenie w punktach handlowo-usługowych, a także np. gabinetach lekarskich. Służące do tego urządzenia są przede wszystkim wygodne i wielofunkcyjne. Mogą mieć wbudowaną drukarkę oraz wysyłać zdalne powiadomienia do systemu obsługi. Są więc ogromnym ułatwieniem płatności nie tylko dla klientów, ale także samych przedsiębiorców. Do największych zalet użytkowania terminali płatniczych zaliczyć można brak związanych z tym dodatkowych kosztów. Warunkiem tego jest przystąpienie do programu „Polska bezgotówkowa”, który nie tylko opłaca urządzenie, ale także refunduje abonament nawet do roku.

Jak uzyskać mobilny terminal za darmo?

W związku z promowaniem i upowszechnianiem płatności bezgotówkowych wśród obywateli, a także rozwojem programu „Polska bezgotówkowa”, każdy przedsiębiorca ma możliwość uzyskania urządzeń płatniczych za darmo. Mobilny terminal, taki jak np. model D220, znacznie ułatwia prowadzenie biznesu oraz kontrolę dokonywanych transakcji i rozliczanie się z nich. Program wydawania terminali dotyczy nie tylko punktów handlowo-usługowych czy urzędów, ale również instytucji publicznych itp. Dzięki temu możliwe jest w nich przeprowadzanie płatności za użyciem kart, urządzeń mobilnych lub kodów BLIK. Aby przystąpić do projektu i otrzymać sprzęt bezpłatnie, wystarczy zalogować się na stronie fundacji i wypełnić stosowny formularz. Następnie czekać na kontakt ze strony przedstawiciela, który pokieruje nas w kwestii dalszych formalności. W ramach programu przez 12 miesięcy nie trzeba płacić dzierżawy. Przedsiębiorcy mogą też pozyskać terminal bez dodatkowych opłat nawet po wyjściu z programu Polska Bezgotówkowa, co jest unikalnym rozwiązaniem wdrożonym przez eService na rynku krajowym.

Nowoczesny terminal płatniczy — łatwa obsługa transakcji

Korzystanie z płatności bezgotówkowych zapewnia przedsiębiorcom możliwość wygodnego monitorowania transakcji. Urządzenia, takie jak choćby terminal płatniczy D220 są doskonałym przykładem na to, że nowoczesna technologia znacznie ułatwia życie. Sprzęt posiada komfortowy panel, dzięki któremu jego użytkownik ma nieograniczony dostęp do wszelkich ważnych danych związanych z płatnościami bezgotówkowymi. Urządzenie wyposażone jest też w funkcję cashback, przewalutowania, unieważnienia płatności oraz wykazu podjętych operacji. Poza samym sprzętem otrzymuje się wgląd do równie łatwego w obsłudze portalu klienta, za którego pośrednictwem użytkownicy zyskują dostęp do niezbędnych danych i dodatkowych opcji związanych z realizowanymi transakcjami. Portal służy nie tylko do aktywacji i obsługi terminala, ale także dokumentów, danych finansowych i wykazów, które można w łatwy sposób wyeksportować do arkuszy kalkulacyjnych. Znacznie ułatwia to choćby prowadzenie księgowości firmowej. Opcja ta sprawdzi się więc zwłaszcza w przypadku początkujących przedsiębiorców.

Terminale dotykowe — rozwiązanie dla firm i gabinetów medycznych

Mobilne urządzenia do płatności bezgotówkowych to nie tylko nieograniczony całodobowy dostęp do szczegółowych informacji o transakcjach, ale również zapewnienie komfortu swoim klientom. Obecnie w związku z regulacjami ustawowymi, każdy gabinet specjalistyczny, w tym także poradnie lekarskie, w których prowadzona jest prywatna praktyka, muszą być wyposażone w terminale. Dotykowe modele, takie jak np. POS D220 to większa swoboda płatności i gwarancja większego zysku. Tego typu urządzenia są niezwykle wygodne, wielofunkcyjne i niemal bezawaryjne. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla posiadaczy punktów gastronomicznych, jak i firm wielobranżowych oraz gabinetów medycznych. Niewiele osób obecnie nosi przy sobie również gotówkę. Oprócz względów praktycznych liczy się też higiena transakcji. Na banknotach przenoszone są bowiem groźne dla zdrowia bakterie i wirusy, w tym Covid-19. Mając to na uwadze, coraz większa liczba przedsiębiorców sugeruje swoim klientom płatności bezgotówkowe. Zważywszy na fakt, że urządzenie jest wyjątkowo proste w obsłudze, a po przystąpieniu do programu można otrzymać je za darmo, warto uwzględnić taką opcję nawet w przypadku niewielkiego biznesu.