Osoby prowadzące działalność gospodarczą coraz częściej preferują płatności kartą w swoim punkcie handlowym. Przede wszystkim stoją za tym oczywiste względy sanitarne. Równie istotną zaletą jest fakt, że płatność dokonywana jest w zaledwie kilka sekund, a jej szczegóły do razu widoczne są w bankowej historii rachunku. Zdarza się jednak, że za wdrożeniem takiego rozwiązania stoją również pewne obawy. Przedsiębiorców odstrasza konieczność podpisywania długoterminowej umowy, wysoka miesięczna rata za wynajem lub też sama kwota zakupu urządzenia. Istnieje jednak możliwość wyeliminowania finansowego problemu po przystąpieniu do odpowiedniego programu wsparcia firm, takiego jak Polska Bezgotówkowa. Zapewnia on uzyskanie nowoczesnego urządzenia bez abonamentu całkowicie za darmo! Dzięki temu wiele firm może rozwijać swój biznes z korzyścią zarówno dla właściciela, jak i samego klienta.

Terminale płatnicze do odebrania za darmo — warunki i procedura

Przed przystąpieniem do Programu Polska Bezgotówkowa każdy z przedsiębiorców musi spełnić pewne kryteria. Przede wszystkim nie mógł on przyjmować płatności bezgotówkowych w ciągu roku ani posiadać żadnej umowy z agentem rozliczeniowym. Terminale płatnicze za darmo przyznawane są także jedynie tym przedsiębiorcom, którzy zobowiążą się nie pobierać dodatkowych opłat od klientów płacących kartą. Punkt handlowy lub usługowy musi też posiadać odpowiednie oznaczenie — naklejkę z logo Polska Bezgotówkowa, a także organizacji płatniczych. Osoba prowadząca daną działalność ma prawo do wzięcia udziału w programie tylko raz w czasie jego trwania. Dofinansowanie pokrywa korzystanie z urządzenia bez naliczania prowizji od transakcji. Do programu przystąpić mogą również właściciele franczyz i sieci posiadających więcej niż 1 punkt. Aby wziąć w nim udział, należy jedynie zalogować się na oficjalnej stronie internetowej programu i wypełnić formularz, który pojawi się w witrynie. Wszelkie formalności zostaną dopełnione po kontakcie z konsultantem. Przedsiębiorca jest ponadto zobowiązany do skontaktowania się z wybranym agentem rozliczeniowym.

Mobilny terminal płatniczy bez abonamentu — zalety takiego rozwiązania

Po przystąpieniu do programu terminale przyznawane są za 0 złotych — jest to jedyna taka okazja, by uzyskać cenne urządzenie za darmo. Z tej opcji warto skorzystać przede wszystkim z troski o swój biznes. Możliwość płatności kartą to okazja na przyciągnięcie większej liczby klientów, którzy często nie mają przy sobie gotówki lub wolą płacić kartą. Mobilny terminal płatniczy bez abonamentu to szansa na rozwój działalności zwłaszcza dla osób pracujących w terenie lub nieposiadających stałej siedziby przedsiębiorstwa. Ponadto nie są oni wiązani kosztami opłacania rat, które są częstą przyczyną rezygnacji właścicieli firm z tego typu rozwiązania. Przy poszerzaniu działalności, warto pamiętać też o tym, że przedsiębiorca może otrzymać maksymalnie 3 terminale we współpracy z jednym agentem ubezpieczeniowym, co stanowi w tym wypadku znaczne ułatwienie. Dla każdego urządzenia okres dofinansowania liczony jest przez 12 miesięcy osobno, od momentu jego instalacji (dla międzynarodowego transportu od niedawna liczba ta została zwiększona do 20 sztuk). Jedną z zalet posiadania bezpłatnych terminali jest fakt, że zmniejsza to ryzyko kradzieży lub zgubienia dziennego utargu. Wszelkie zarobione kwoty gromadzone są na koncie przedsiębiorcy.

Gdzie sprawdzi się mobilny terminal płatniczy?

Istnieje wiele typów działalności gospodarczych, w których mobilne urządzenia do płatności kartą będą wręcz nieodzowne. Jednym z czynników wymagających tego typu rozwiązania, jest oczywiście prowadzenie biznesu w terenie. Darmowy terminal będzie więc doskonałą propozycją dla kierowców taksówek lub właścicieli obiektów gastronomicznych oferujących klientom jedzenie na dowóz. Kolejnym oczywistym miejscem, w którym terminal jest wręcz nieodzowny przy prowadzeniu terenowego biznesu, są targowiska i miejsca prac sezonowych. Klienci często narzekają bowiem, że od rolnika na bazarze ciężko jest kupić warzywa i owoce bez posiadania gotówki. Terminal sprawdzi się też w każdym gabinecie lekarskim, salonie fryzjerskim lub kosmetycznym, czyli wszędzie tam, gdzie dodatkowe usługi mogą przekroczyć przygotowaną przez klienta kwotę gotówki. W tej sytuacji zawsze można sięgnąć po kartę płatniczą. Posiadanie urządzenia do płatności bezgotówkowych znacznie podnosi renomę gabinetu lekarskiego i usprawnia pracę specjalistów. Kolejnymi miejscami, w których klienci wolą posługiwać się kartą, są te, gdzie niechętnie nosi się gotówkę. Należą do nich między innymi kluby fitness, baseny i inne obiekty sportowe, a także hotele. Posiadanie przez właściciela takiego punktu terminala do płatności mobilnych zdecydowanie poprawi komfort dokonywania opłat członkowskich lub za noclegi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *